Ако сте край морето, влезте и разгледайте последната българска подводница "Слава". В момента тя е превърната в музей. Намира се в град Белослав. След като беше затворена в края на миналата година заради пандемията, сега тя отново отвори врати за посетители.
Очаква се на 6 май - Деня на българската армия, да бъдат отворени за посещение всички 7 отсека на подводницата. Тогава плавателният съд ще бъде зацветен и ще разполага със собствено захранване.
Вижте повече във видеото.
Гледайте още теми от "България в 60 минути"
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата