Реал Сосиедад и Фрайбург преодоляха груповата фаза в Лига Европа (ВСИЧКИ РЕЗУЛТАТИ)

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
07:56, 14.10.2022 (обновена)
Чете се за: 09:52 мин.
Лига Европа трофей

Снощи се изиграха срещите от четвъртия кръг в груповата фаза на турнира Лига Европа.

В група А ПСВ Айндховен удължи мъките на изпадналия в криза швейцарски ФК Цюрих и му вкара пет безответни гола. Начело в потока е Арсенал с 9 точки, нидерландският колос е със 7 след тях, норвежкият Будьо/Глимт е с 4.

Два гола за ПСВ вкара бившият съотборник на младежкия национал Станислав Шопов в Хееренвеен Джоуи Веерман. По един път се разписаха Ерик Гутиерес, Ибрахима Сангаре и Ануар Ел Гази.

Арсенал победи Бодьо/ Глимт с 1:0. Голът за гостите от Англия вкара Букайо Сака, който реализира с гърди с доза късмет.

4. ФК Цюрих 0

Фенербахче си гарантира класиране за елиминациите след 4-ия кръг на турнира Лига Европа. Турският гранд спечели гостуването си на АЕК (Ларнака) с 2:1 и така вече е сигурен, че ще завърши на едно от първите две места в група "В", защото има 10 точки. Гостите поведоха в 16-ата минута, когато Езджан Алиоски центрира отляво и Жоао Педро отблизо засече топката във вратата за 0:1. В 52-рата минута АЕК изравни от дузпа, изпълнена от Иван Тричковски. В 80-ата минута турците получиха дузпа, а Миши Батшуай бе точен от бялата точка за 1:2. "Фенерите" можеха да подпечатат успеха си в 86-ата минута, когато получиха втора дузпа в своя полза за нарушение на Анхел Гарсия, който получи втори жълт и червен картон. Енер Валенсия обаче пропусна от бялата точка. С победата си Фенербахче вече има 10 точки и води в класирането в групата. АЕК остава на 3-тото място с 3 точки и без шансове за продължаване напред.

В другия мач в групата Рен вкара само един гол, но той бе достатъчен за победата над Динамо Киев.

4. Динамо Киев 0

Отборът на Лудогорец постигна важна победа с 2:0 над ХИК (Хелзинки) пред собствената публика в двубой от група "С". Успехът осигурява участие на българския шампион в евротурнирите и догодина.

В другия мач в групата, Бетис и Рома не излъчиха победител. Двубоят на "Бенито Вийямарин" приключи при резултат 1:1. Серхио Каналес откри за домакините в 34-тата минута, а Андреа Белоти изравни в 56-ата минута. Така севилци си гарантираха класиране напред в турнира, докато "вълците" изтръгнаха ценна точка и ще водят люта битка с Лудогорец за второто място.

4. ХИК Хелзинки 1

В група D дебютантите в европейските турнири Юнион Сен Жилоаз (Белгия) се добраха до 3:3 у дома с Брага (Португалия), след като през цялото време изоставаха в резултата. За гостите хеттрик реализира Витор Оливейра, който дръпна с головете си до 3:1 в 15-ата, 36-а и 41-ата минути. Виктор Бонифачи вкара два пъти за домакините, а Данте Ванзейр беше точен четири минути след началото на второто полувреме за 2:3.

Унион (Берлин) стигна до успеха над последния в групата Малмьо благодарение на точно изпълнена дузпа от Робин Кнохе, превърнала се в крайното 1:0. Гостите от Швеция останаха 10 на терена в този момент заради червения картон на Ерик Ломотей. Съдията Александър Ставрев от Република Северна Македония даде 10 минути продължение, но това нищо не промени.

4. Малмьо 0

С гол на Скот Мактоминей в добавеното време Манчестър Юнайтед победи Омония (Кипър) с 1:0 и събра 9 точки в група Е на турнира Лига Европа. Мактоминей получи подаване от резервата Джейдън Санчо, напредна и след това със силен шут простреля нигерийския вратар на кипърците Франсис Узуохо. А преди това Узуохо направи няколко отлични спасявания, за да остави своите в мача, в това число коварни изстрели на Кристиано Роналдо, Маркъс Рашфорд, а Каземиро удари горната греда преди почивката.

Кристиано започна като титуляр и от самото начало вложи много енергия, за да компенсира липсата на достатъчно игрови минути. Той беше буквално маргинализиран от мениджъра Ерик тен Хаг в началото на сезона, въпреки сериозния си принос миналата година.

Въпреки превъзходството в контрола на топката, Юнайтед така и не успя да стигне до по-ранно попадение в срещата. Въпреки това вече с 9 точки почти са си гарантирали преминаване в следващия етап.

Начело е Реал Сосиедад с пълен актив – 4 победи от 4 мача, който снощи се справи с молдовския Шериф (Тираспол) с 3:0. Армел Зухури от Шериф беше отстранен от игра в 25-ата минута, а Александър Сьорлот откри резултата в последната минута на първото полувреме. След почивката баските затвърдиха успеха си с голове на Диего Рико в 66-ата минута и Роберт Наваро в 81-ата.

4. Омония 6

В група F всички отбори останаха с равни точки, вече по пет, тъй като и в двата мача се получи един и същи резултат 2:2. Фейенорд беше домакин на датския Мидтиланд, Лацио с 10 души приключи у дома така с Щурм (Грац). Халфът на домакините Мануел Ладзари беше отстранен от терена с втори жълт картон в последната минута на първото полувреме.

Секунди преди отстраняването, Чиро Имобиле даде преднина от дузпа. Уилям Бовинг изравни преди Педро Родригес отново да даде преднина на Лацио. 7 минути преди края Бовинг вкара за втори път.

4. Щурм 5

Също четвърта победа в четири мача постигна и германският Фрайбург в група G – 4:0 като гост над френския Нант. Тимът от Южна Германия вече си гарантира участие в следващата фаза, след като дръпна с 5 точки пред азербайджанския Карабах и с 9 пред френския си съперник. Лукас Кюблер откри за гостите в 25-ата минута. В рамките на 15 минути през второто полувреме обаче събитията придобиха тежък развой за Нант. Михаел Грегорич удвои в 71-ата минута, Жан Кастелето си вкара автогол 10 по-късно, а Чжюн У-йон оформи крайния резултат в 87-ата.

Чете се за: 00:37 мин.
Аталанта си върна петата позиция от Рома след победа срещу последния в класирането Салернитана
20:54, 06.05.2024
Чете се за: 02:02 мин.
Адриан Андреев разгроми 16-годишен американец и се класира за втория кръг на турнир по тенис от сериите Чалънджър
Чете се за: 01:02 мин.
Николай Киров: Мисля, че 4-5 човека не са водили подготовка с отбора.
18:15, 06.05.2024
Кирил Киров в поредицата "Спортните таланти на България"
17:50, 06.05.2024 (обновена)
Чете се за: 02:37 мин.
Унион Берлин се раздели с треньора Ненад Биелица
17:34, 06.05.2024
Чете се за: 01:12 мин.
Минчева и Костадинова останаха извън финала на 25 метра пистолет на Световната купа по спортна стрелба в Баку
17:21, 06.05.2024
Чете се за: 00:27 мин.
Нинова кани парламентарните партии на среща по спешните въпроси за цени, доходи и бюджет