Лудогорец победи ХИК и дръпна с три точки пред Рома в група С на Лига Европа

00:08, 14.10.2022
Чете се за: 02:12 мин.
лудогорец победи хик дръпна три точки рома група лига европа

Отборът на Лудогорец постигна победа с 2:0 при домакинството си на ХИК Хелзинки в мач от четвъртия кръг на група С в Лига Европа.

„Орлите“ откриха резултата на стадион „Хювефарма Арена“ в 38-ата минута, когато Рик Джонатан получи топката на левия флаг, проби в наказателното поле на финландския първенец и пусна хитър пас с пета към нахлуващия Дани Групер, който стреля силно по диагонал а вратарят на ХИК Конард Хазар се опита да избие топката, но тя влетя в левия ъгъл на вратата му.

Българският шампион удвои преднината си след малко повече от час игра. Бърнард Текпетей открадна топката в половината на Лудогорец, пробяга над 50 метра в половината на гостите и стигна до наказателното поле на ХИК, където финтира стража Хазард и върна топката назад към Рик Джонатан, който с удар по земя се разписа в средната част на вратата, оформяйки крайния резултат.

В класирането Лудогорец е втори с актив от седем точки, на три пункта пред лидера Реал Бетис и на три точки пред третия Рома. Последен е ХИК Хелзинки с една спечелена точка от четири изиграни срещи.

Победата гарантира на „орлите“ минимум участие в елиминациите на Лигата на конференциите напролет.

Какво каза Анте Шимунджа след победата над ХИК, вижте ТУК!