Рейнджърс вкара 4 гола в гостуването си на Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд Рейнджърс Джуд Белингам
23:09, 17.02.2022
Чете се за: 02:07 мин.

Рейнджърс победи Борусия Дортмунд с 4:2 в първата 1/16-финална среща между двата тима от Лига Европа. Джеймс Таверние, Алфредо Морелос и Джон Лундстрам осигуриха аванс от три гола на тима си преди Джуд Белингам да върне едно попадение. Дан-Аксел Загаду си отбеляза автогол, а Рафаел Герейро оформи крайния резултат.

В 36-ата минута Дан-Аксел Загаду игра с ръка в наказателното си поле и след намесата на ВАР съдията отсъди дузпа. Джеймс Таверние откри резултата. Само три минути по-късно Алфредо Морелос удвои преднината на своя тим след разбъркване при ъглов удар.

След почивката Джон Лундстрам побърза да увеличи аванса на тима си още в 49-ата минута с изстрел от границата на наказателното поле. В ответната атака Джуд Белингам бе точен за домакините с плътен шут.

Не след дълго шотландците отново имаха повод за радост, след като Дан-Аксел Загаду изпрати топката в собствената си врата, в опит да изчисти удар на Алфредо Морелос. Това е вторият европейски домакински двубой, в който Борусия Дортмунд допуска поне 4 гола във вратата си.

В 82-ата минута Рафаел Герейро отново върна изоставането на възпитаниците на Марко Розе до две попадения със силен удар.

Реваншът между двата тима е след седмица от 22.00 часа.