Великобритания се готви за температурен рекорд.
Заради жегата в страната е въведено извънредно положение. Очаква се днес и утре времето да става все по-горещо, като на места температурата ще достигне 41 градуса. Това ще бъде най-високата температура, регистрирана някога в Обединеното кралство.
Досегашният рекорд беше от 2019 г., когато в Кеймбридж бяха отчетени 38,7 градуса. Очаква се заради горещата вълна да възникне транспортен хаос. Властите призоваха да се избягват пътувания. Специалистите предупреждават, че заради високите температури може да има повреди на жп релси и електропроводи.
Министърът на здравеопазването призова жителите да проявяват загриженост към уязвимите си приятели и роднини и да са в постоянен контакт с тях.
Увеличен е броят на линейките, както и на операторите на телефонната линия за помощ.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Контролът на храните в ЕС: Как се проверяват стоките, влизащи от трети страни?
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите