Република Корея стартира с трудна победа над Франция на световното първенство за младежи до 20 години в Аржентина (ВИДЕО)

Вяра Илиева
от Вяра Илиева
08:22, 23.05.2023
Чете се за: 02:07 мин.
република корея стартира трудна победа франция световното първенство младежи години аржентина

Головете на Лий Сюнгуон и Лий Йонгджун се оказаха достатъчни за Република Корея, за да спечели зашеметяваща победа над Франция в група F на световното първенство за младежи до 20 години в Аржентина, което БНТ 3 излъчва.

На стадион "Мендоса", "петлите" започнаха силно, но Република Корея успя да пробие защитата на французите. При корнер в тяхна полза, светкавична контраатака на корейците доведе до откриването на резултата от Лий Сюнгуон, останал сам срещу вратаря на "сините" Ло-Тутала.

Второто попадение падна във второто полувреме, когато с глава Лий Йонгджун удвои в 64-та минута. Франция намали изоставането си в мача, след като играчът на Лил Алан Виржиниус реализира в 70-та минута от дузпа.

Французите подължиха опитите да се върнат в мача, но корейците удържаха знаменитата си победа.

Франция и Република Корея продължават участието си на световното в четвъртък съответно срещу Гамбия и Хондурас.

Успехът на южнокорейците е първи над тима на Франция в изиграните срещи между тях. "Сините" имат две победи над Република Корея в груповите фази на световните първенства за младежи през 1997 г. и 2011 г.

В мач от група Е, Англия постигна лесна победа с 1:0 над Тунис. Скарлет отбеляза единствения гол, за да засече чудесно центриране от Харви Вейл.

Англия и Тунис ще се завърнат в игра в четвъртък съответно срещу Уругвай и Ирак.