Резервата Феран Торес донесе минимален успех на Барселона срещу Порто

23:53, 04.10.2023
Чете се за: 01:42 мин.
Феран Торес

Барселона победи Порто с минималното 1:0 в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионска лига. Резервата Феран Торес отбеляза победното попадение.

Малко над половин час игра Роберт Левандовски бе заменен принудително от Феран Торес, след като получи контузия. Именно резервата откри резултата в мача в добавеното време на първата част. Испанецът стреля по земя с левия крак, след като се озова сам срещу вратаря.

След почивката Антъни Тейлър отсъди дузпа в полза на домакините след игра с ръка на Жоао Кансело. След намесата на ВАР англичанинът промени решението си. Натискът на "драконите" продължи, но гол със задна ножица на Мехди Тареми бе отменен поради засада.

В добавеното време на срещата Гави получи втори жълт картон и бе изгонен за задържане на Уендел.

Барселона заема лидерската позиция в класирането на група "Н" с пълен актив от 6 точки. Порто е трети в подреждането с 3 точки.

В друг мач от групата Шахтьор Донецк се наложи над Антверп с 3:2.