Рилски спортист и Шоутайм с победи в женското баскетболно първенство

рилски спортист шоутайм победи женското баскетболно първенство
Снимка: БК Рилски спортист
16:18, 06.01.2024
Чете се за: 02:27 мин.

Рилски спортист победи отбора на Шампион 2006 със 79:50 (15:16, 25:12, 24:14, 15:8) като гост в София в мач от 12-ия кръг на женското баскетболно първенство на България.

Двубоят в столицата започна с леко предимство за домакините, които след първата четвърт имаха крехка преднина от 16:15, но впоследствие контролът премина изцяло в ръцете на състезателките от Самоков, които бързо започнаха да се откъсват резултата, а най-голямата им преднина достигна 30 точки в хода на заключителните десет минути.

Деница Манолова и Ивана Бонева реализираха по 17 точки за победителките, като Манолова оформи и „дабъл-дабъл“, овладявайки 11 борби. За Шампион 2006 Елена Георгиева отбеляза 15 пункта.

В подреждането Рилски спортист заема втората позиция с баланс 9-2, докато Шампион 2006 е 6-и с актив от само три победи и осем поражения.

Междувременно, в друга среща от кръга Шоутайм надви с 51:45 (12:13, 13:8, 20:12, 6:12) далеч от дума състава на Дунав 2016 Русе.

Срещата предложи равнително равностойно първо полувреме, което завърши с аванс от 25:21 за гостите от Варна, които след почивката продължиха да бъдат по-добрият от двата отбора и така преди решителната част имаха преднина от 45:33. В последните 10 минути баскетболистките от Русе опитаха да се върнат в борбата, но силите им стигнаха само за намаляване на част от пасива им.

Адриана Балтанова се отличи с 24 точки, 5 борби и 2 асистенции за Шоутайм, докато за домакините Зорница Герасимова завърши с 16 пункта и 5 борби.

След този двубой варненки заемат 5-а позиция в подреждането с баланс 4-8, а в същото време Дунав 2016 Русе остава на дъното като единствният отбор в шампионата, който все още не е записал победа.

Рекордни минусови температури бяха регистрирани тази нощ в Осло
Григор Димитров: Щастлив съм, че имам време да прекарам със семейството си, моите родители са моите герои