Рилски спортист измъкна победата от Левски след драма в края

Самоковци се наложиха над "сините" със 78:76

Левски - Рилски спортист
Снимка: startphoto.bg
20:15, 24.11.2023
Чете се за: 02:07 мин.

С щурм в края на третата част и добро представяне в четвъртата Рилски спортист победи Левски в София със 78:76.

Срещата се оказа изключително трудна за отбора ни, тъй като домакините от Левски влязоха много добре в нея и в първата й половина съвсем заслужено водеха в резултата с 49:35.

В началото на третия период баскетболистите на Димитър Ангелов продължиха да се справят по- добре на терена в зала "Триадица" и разликата в тяхна полза се покачи до 21.

Последва прекъсване за Рилски, след което баскетболистите ни записаха серия от 17:2, за да се стигне до 60:54 след 30 мин. игра.

Със старта на последния период момчетата на Любомир Киров продължиха с добрата си игра и не след дълго се стигна до равенство, а малко по- късно и до пълен обрат в мача.

Рилски обаче не успя да стигне до някаква комфортна преднина в последните секунди на срещата, което се оказа и предпоставка за драматични последни секунди на срещата.

В тях домакините от Левски имаха възможност да вкарат мача в продължение или да стигнат до успех, но добра защита остави победата в наша полза.

За успеха ни в мача най- резултатен бе Александър Янев, който приключи с 16 точки. Американският гард Майк Скот също се включи добре като вкара 14 и подаде 7 асистенции, а 12 остана Миро Васов.

За Левски Джон Фловриърс вкара 19, а близо до трипъл-дабъл с 12 точки, 9 борби и 9 асистенции бе Алън Арнет.

Първата група израелски заложници е в Египет, Тел Авив пусна палестински затворници