Рилски спортист продължи победната си серия с домакински успех над ЦСКА

Самоковци постигнаха 13-а поредна победа

рилски спортист наложи драматично гост цска нбл
Снимка: startphoto.bg
21:32, 06.03.2024
Чете се за: 01:40 мин.

Рилски спортист победи ЦСКА с 92:84 (20:23, 28:21, 27:18, 17:22) в среща от 24-ия кръг на първата шестица на Националната баскетболна лига за мъже.

В "Арена Самоков" съставът на Любомир Киров записа 13-и пореден успех и втори последователен в първата шестица на първенството.

След успеха играчите от Самоков се изравниха с лидера Черноморец (Бургас), след като и двата състава имат по 19 победи и 5 загуби. "Червените" са на пета позиция с 13-10.

Столичани спечелиха първата четвърт и изградиха преднина от 5 пункта, преди възпитаниците на Любомир Киров да установят контрол над случващото се на паркета в зала "Арена Самоков". Домакините бързо стигнаха до обрат още преди почивката, а след нея преднината им нарасна до 15 пункта в третата част.

Алън Арнет вкара 17 точки за успеха, а Александър Янев завърши с 16. За MVP на срещата бе определен капитанът на домакините Чавдар Костов, който завърши двубоя с 14 точки, 2 борби и 8 асистенции.

За тима на Росен Барчовски се отличиха Георги Боянов с 21 и Венцислав Петков с 20 точки и 6 асистенции. Александър Радукич се отчете с 14 точки и 9 борби.

На 10 март Рилски спортист ще бъде домакин на Спартак Плевен, докато ЦСКА ще гостува ден по-рано на Черноморец.

В другия двубой от първата шестица от деня Черно море победи лидера в класирането Черноморец с 89:81.