Лидерът в НБЛ Черноморец отстъпи при гостуването си на Черно море

Бургазлии допуснаха второ поредно поражение след загубата от Рилски спортист в Самоков.

БК Черноморец Бургас Черно море Тича Варна
21:23, 06.03.2024
Чете се за: 02:55 мин.

Черно море Тича постигна 11-ата си победа в Националната баскетболна лига. В мач от първата шестица на надпреварата варненският тим надделя над Черноморец Бургас с 89:81. Двата отбора изиграха изключително оспорвана и интересна среща, като домакините изковаха победата във втората и третата част на мача.

В началото на срещата след две изравнявания Черноморец успя да поведе с 9:4. Последва серия на гостите, които 5 минути и 20 секунди преди края на първата четвърт поведоха с 8 точки при 15:7. Домакините, след кош на Мартин Коцев, успяха да намалят до три точки изоставането си при 13:16, но отново Черноморец показа класа и с кош на Алекс Уандие успя отново да дръпне с 8 точки при 23:15 около минута и 45 секунди преди края на първия период. Гостите заслужено спечелиха първата четвърт с 26:15.

През втората част домакините показаха много по-добра игра в атака и защита и започнаха да топят изоставането си. Шест минути и 8 секунди преди почивката Черно море Тича изравни при 33:33 с тройка на Венелин Христов. Малко по-късно гостите отново поведоха с 5 точки при 33:38, но последва ново изравняване при 38:38. На полувремето резултатът бе 46:43 за Черноморец.

Домакините продължиха добрата си игра и след почивката. Малко повече от 4 минути преди края на третата част преднината на домакините стана 10 точки при 63:53 след пробив и кош на Къртис Джоунс. Гостите реагираха със 7 поредни точки след неуспешни атаки на Черно море Тича и намалиха изоставането си до три точки 60:63. Преди решителната последна част авансът на домакините бе 9 точки – 73:64.

Гостите започнаха по-добре последния период и за малко повече от три минути игра вкараха 7 срещу 3 точки и намалиха изоставането си до 5 точки – 71:76. Две минути и 40 секунди преди края на срещата с кош на Къртис Джоунс Черно море Тича поведе с 12 точки при 85:73. Домакините, подкрепяни от верните си фенове, успяха да запазят аванса си и заслужено спечелиха мача с 89:81.

Андрей Иванов от Черноморец завърши мача с дабъл-дабъл – 17 точки и 11 борби.

Черно море Тича има и 13 загуби. Черноморец е с 19 победи и 5 поражения.