Рилски спортист спечели бронзовите медали в НБЛ (Видео)

рилски спортист спечели бронзовите медали нбл видео
19:36, 23.05.2018
Чете се за: 00:45 мин.
Български баскетбол

Рилски спортист спечели за втора поредна година бронзовите медали в мъжкото баскетболно първенство, след като взе серията срещу Академик Бултекс (Пловдив) с 2-0 победи. Във втората среща самоковци спечелиха с 92:77, след като имаха предимство в играта и резултата през цялото време.

За Рилски спортист това е трето отличие през този сезон, след като спечели Купата на България, а също така бронз и в Балканската лига. Отборът на Асен Николов остана на 4-то място в крайното класиране в Националната баскетболна лига, което е най-доброто в най-новата клубна история.

Началото беше за гостите от Пловдив, които порпиляха аванс от 7 точки в началото и трябваше да се оттеглят на почивка при 41:39 за Рилецо. Единствено Александър Груев в тези минути се представи на ниво за гостите.

След средата на третата част, най-вече с петте поредни успешни стрелби на Травис Тейлър, домакините започнаха да увеличават преднината си и 5:41 поведоха с 11 точки- 60:49. От тук до края на мача пловдивчани така и не успяха да се противопоставят, а ротациите в състава им едва им позволи да слязат по едноцифрен пасив.

Дерик Райт вкара 27 точки и подаде 11 асистенции за победителите, а Травис Тейлър остана с 15. Йордан Бозов добави 14, а Златин Георгиев взе 9 борби. За гостите от Академик Бултекс 21 точки наниза Димитър Димитров, а 19 добави Мартин Дурчев.

Още Български баскетбол

ФИБА спря правата на бившата баскетболна националка Теодора Динева
23:27, 30.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.
Рилски спортист триумфира за трети пореден път с Купата на БФБ при девойките до 19 г.
13:16, 30.04.2024
Павлин Иванов записа 14 точки, но Сибиу загуби втория мач от плейофите за пето-осмо място в румънското първенство по баскетбол
Чете се за: 03:05 мин.
Водачите в редовния сезон Черноморец и Рилски спортист поведоха в четвъртфиналните си серии
21:44, 29.04.2024
Чете се за: 03:02 мин.
Емил Стоилов влезе от пейката при победа на Менорка във втората дивизия на испанското баскетболно първенство
23:53, 28.04.2024
Чете се за: 01:02 мин.
Александър Везенков награди всички носители на индивидуални награди във финалите на баскетболното първенство U19
21:14, 28.04.2024
Балкан спечели отново титлата в баскетболното първенство до 19 години
19:18, 28.04.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Симеон Лепичев допринесе с 14 точки за успеха на Мелия във втората дивизия на баскетболното първенство на Испания
11:04, 27.04.2024