Рилски спортист удари Локомотив София като гост в първия двубой от битката за бронза в женското баскетболно първенство

рилски спортист удари локомотив софия гост първия двубой битката бронза женското баскетболно първенство
17:45, 18.04.2024
Чете се за: 02:10 мин.

Носителят на трофея в турнира за Купата на България по баскетбол при жените Рилски спортист победи състава на Локомотив София като гост в първия дуел между двата тима в спора за бронзовите медали в родното първенство.

Отборът от Самоков се наложи със 79:55 (21:10, 18:11, 20:12, 20:22) в столичната зала "Триадица" и така направи първата крачка към третото място в крайното подреждане.

Спечелването на бронзовите медали за състава на Маргарита Маринкова може да стане факт още утре (19 април), когато от 16:00 ч. Рилски спортист приема столичанки в "Арена Самоков" и при евентуален успех ще спечелят серията с 2-0.

Иначе този следобед в София гостите имаха превъзходство още от самото начало, изграждайки двуцифрен аванс още преди края на първата четвърт, а до почивката той достигна близо 20 точки при 39:21.

През второто полувреме самоковки продължиха да контролират събитията на паркета, като в един момент тяхната преднина достигна 30 пункта при 74:45 в хода на последната част.

Деница Манолова и Вероника Джикова станаха най-резултатни за победителите с по 15 точки, а Радина Илиева добави 12.

Междувременно за състава на Локомотив София Елеонора Петкова бе над всички с 19 пункта, а с 12 приключи Магдалена Георгиева.

Малко по-късно тази вечер ще бъде даден старт и на борбата за титлата в женското баскетболно първенство, в което за пореден път един срещу друг се изправят тимовете на Берое и Монтана 2003. Първият мач помежду им е днес от 18:30 ч. в зала "Общинска" в Стара Загора, а през тази седмица финалната серия ще се играе до три успеха от пет двубоя.

"Дилъри на живот": Вътрешен човек разкрива схемата за трафик на нелегални мигранти
Шмигал: Ако Украйна падне, започва трета световна война