Рома изнесе урок на Милан, „вълците“ са в Топ 4 в Лига Европа

Рома се класира за полуфиналите в Лига Европа. В среща реванш, момчетата на Даниеле Де Роси се наложиха с 2:1 над Милан и с общ резултат 3:1 продължават напред в турнира.

рома разби брайтън първи осминафинален сблъсък лига европа обезсмисли реванша
23:57, 18.04.2024

Рома се класира за полуфиналите в Лига Европа. В среща реванш от четвъртфиналите на надпреварат момчетата на Даниеле Де Роси се наложиха с 2:1 над Милан и с общ резултат 3:1 продължават напред в турнира.

Домакините завършиха двубоя в намален състав, след като директен червени картон получи Зеки Челик. Така Рома игра с човек по-малко в продължение на повече от един час, което прави успеха за домакините още по-значим.

„Вълците“ откриха резултата в 12-ата минута чрез Джанлука Манчини, който беше точен и преди седмица на „Сан Сиро“. Централният защитник отново бе на точното място в точното време и след успешна добавка изведе Рома напред в резултата.

Десет минути по-късно Дибала вкара красив гол и удвои преднината на Рома, като по този начин до голяма степен предреши крайния изход.

В 31-ата минута Челик получи директен червен картон за грубо нарушение срещу Леао, но въпреки това Милан не успя по никакъв начин да затрудни вратата на домакините. Пет минути преди края на редовното време Габиа се разписа с глава, но за повече „росонерите“ нямаха идеи, а и сили.

На полуфиналите в турнира Рома ще се изправи срещу Байер Леверкузен, който отстрани Уест Хем.

ПАОК на Кирил Десподов се сбогува с европейската си мечта
Перуджа поведе с 1-0 победи на Монца във финалната серия за титлата в италианската Суперлига по волейбол