Байер оцеля по шампионски и остава непобеден

Новият шампион на Германия Байер Леверкузен се класира за полуфиналите в Лига Европа след равенство 1:1 като гост в реванша срещу английския Уест Хям, шампион от Лигата на конференциите от миналия сезон.

Байер Леверкузен
00:05, 19.04.2024
Чете се за: 01:25 мин.

Байер победи с 2:0 в първата среща и така триумфира с общ резултат 3:1 в двубоя. По този начин Леверкузен удължи изключителната си серия без поражение от началото на сезона на 44 мача.

Михаил Антонио даде аванс на "чуковете" в 13-ата минута, възползвайки се от центриране на Джаръд Боуен. Пак Боуен застраши вратата на Байер Леверкузен в 60-ата минута, пращайки топката вляво от вратата на гостите.

Жереми Фримпонг получи топката в 66-ата минута при добра атака на Байер, но не успя да преодолее вратаря на домакините Лукаш Фабиански, който изби в ъглов удар.

Фримпонг все пак се разписа в 89-ата минута, реализирайки изравнителното попадение в срещата, с което оформи и крайния резултат.

На полуфиналите в турнира Байер Леверкузен ще се изправи срещу Рома, който в изцяло италиански сблъсък отстрани Милан с общ резултат 3:1.