В Комисията по енергетика в НС ще бъде изслушан ресорният министър Росен Христов. Той трябва да даде повече разяснения около сделката, която беше подписана от "Булгаргаз" с турския газопреносен оператор "Боташ".
"Булгаргаз" подписа споразумение за срок от 13 години, чрез което получава достъп до терминалите и газопреносната мрежа на турската държавна енергийна компания. Очаква се благодарение на споразумението да бъде осигурена възможност България да закупува газ от всички възможни световни производители и да го разтоварва в турска страна. Така се очаква да се избегнат сериозни проблеми с доставките на втечнен природен газ заради недостига на инфраструктура и претоварването на терминала "Ревитуса" в Гърция.
В Министерския съвет днес също трябва да бъде одобрено решението за сключване на сделката.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите