Русенци излязоха за пореден път на мирен протест в центъра на града. Хората, които се събраха на площад "Свобода" пред Съдебната палата, заявиха, категоричната си позиция за оставка на министър-председателя Бойко Борисов и главния прокурор Иван Гешев.
Над 1100 са включилите се в организираната подписка с тези искания, а всеки желаещ можеше да пусне и своето мнение какво трябва да се промени, за да стане България по-добро място за живеене. Протестът премина спокойно и без напрежение.

На 22 септември се подготвя и нова блокада на движението в района на Дунав мост. Тя е обявена в социалните мрежи от гражданско обединение "Будно Русе", като подкрепа за очаквания протест на същия ден в София. Организаторите заявяват, че искат по този начин, "затруднявайки международния трафик, да предизвикат вниманието и на европейските институции".
Репортер: Андрей Кючуков
Новото движение по "Орлов мост" предизвика недоволство и коментари сред пешеходци и шофьори
Заради опасно шофиране: В пернишкото село Черна гора настояват за спешни мерки
Пореден руски обстрел срещу Киев в навечерието на срещата на НАТО в Анкара