200 защитни маски и 25 предпазни шлема получи Университетската болница "Канев" в Русе.
Дарението направи текстилна фирма от София. Получените предпазни средства ще се използват от персонала, който работи в инфекциозното отделение и в спешната помощ. Маските са за многократна употреба, а дългосрочната цел - всички отделения на болницата да бъдат изцяло оборудвани. Досега са закупени 300 предпазни костюми за медицинския персонал.
Тежко пострадал мъж е транспортиран с медицински хеликоптер от Смолян до „Пирогов“
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи
Почти 30° тази нощ в Германия: Спряха трамваите в Лайпциг, след като жегата разтопи релсите