200 защитни маски и 25 предпазни шлема получи Университетската болница "Канев" в Русе.
Дарението направи текстилна фирма от София. Получените предпазни средства ще се използват от персонала, който работи в инфекциозното отделение и в спешната помощ. Маските са за многократна употреба, а дългосрочната цел - всички отделения на болницата да бъдат изцяло оборудвани. Досега са закупени 300 предпазни костюми за медицинския персонал.
Гореща вълна обхваща и България, предупреждения за опасни температури в цялата страна
Общините настояват за повече финансова самостоятелност и дял от данъка върху доходите
Самолетна катастрофа във Франция: 11 души загинаха при обучение за скачане с парашут
Живот сред руините: Във Венецуела продължават да пристигат спасителни екипи