Руския олимпийски комитет детронира олимпийския шампион Бразилия

10:18, 05.08.2021
Чете се за: 02:25 мин.
руския олимпийски комитет детронира олимпийския шампион бразилия

Отборът на Руския олимпийски комитет стана първия финалист в олимпийския турнир по волейбол, след като елиминира актуалния шампион Бразилия в първия 1/2-финал на мъжката надпревара.

В "Ариаке Арена" руските волейболисти, водени от Туомас Самелвуо, спечелиха с 3-1 (18-25, 25-21, 26-24, 25-23) и по този начин в събота ще преследват пето олимпийско злато във волейболните надпревари.

Бразилците пък загубиха шансове да дублират титлата си от Рио 2016, когато елиминираха руснаците именно крачка преди финала

Днешният мач също започна добре за южноамериканците, които в първия гейм контролираха нещата и закономерно стигнаха до успеха след 25-18.

Ролите се размениха във втората част, когато волейболистите от Руския олимпийски комитет взеха ранен аванс по пътя им към изравняването на резултата след 25-21.

В третия гейм Бразилия изглеждаше отново устремена към успеха, като волейболистите на Ренан дал Зото водиха убедително с 20-12 точки. Руските волейболисти обаче не се предадоха и стигнаха до феноменален обрат, за да поведат с 2:1 гейма след 26-24 в тяхна полза.

Въпреки тежката загуба, олимпийските шампиони не изглеждаха по никакъв начин разклатени, като в четвъртия гейм те продължиха да бъдат равностойни на техните съперници. Руските състезатели взеха аванс при 18-15 точки, но Бразилия отговори, изравнявайки при 18-18. Все пак в заключителните моменти на гейма отново играчите на РОК взеха превес и след 25-23 точки се класираха за финала на олимпийския турнир по волейбол.

Опитният Максим Михайлов, който е единствения играч от триумфа в Лондон преди 9 години, стана най-резултатен в срещата, забивайки 22 точки, а 15 добави Егор Клюка.

За бразилците най-резултатен стана Йоанди Леал, който завърши с 18 пункта. Лукас Сааткамп пък добави 13.

Започва нова организация на движението на "Симеоновско шосе"
Прокуратурата разследва инцидента със загиналите горски служители в пожара край Сандански