САЩ оглави групата си на световното първенство по хокей на лед

Национален отбор на САЩ по хокей на лед
22:16, 23.05.2023
Чете се за: 01:50 мин.

САЩ победи трудно с 4:3 след продължение срещу Швеция на световното първенство по хокей на лед, което се провежда във Финландия и Латвия.

Гол на Дилан Самберг 1:37 минути след началото на допълнителния период осигури успеха в полза на американците, които заеха първо място в крайното класиране в група "А".

Преди това попадения на Ник Бонино, Конър Гарланд и Лейн Хътсън направиха резултата 3:1 в полза на САЩ.

Два гола на Лео Карлсон и Тимоти Лиегрен осигуриха равенството за скандинавците в редовното време. Швеция завършва на втора позиция в групата, след като навакса пасив от две попадения в последната третина, но загуби в продължението.

В група "В" Канада се наложи срещу Чехия с 3:1. Пейтън Кребс даде аванс за световния вицешампион от 2022 година още в първата част, но Мартин Каут изравни. Тайлър Майерс и Лоусън Кроус оформиха крайното 3:1 в последната третина.

"Кленовите листа" са на второ място в класирането, докато чехите са на третата позиция.