Седем победи и една загуба за българите в четвъртия ден на "Странджа"

21:09, 25.02.2021
Чете се за: 00:42 мин.
Други спортове
седем победи една загуба българите четвъртия ден странджа

България завърши с актив от 7 победи и само една загуба в четвъртфиналите от четвъртия ден на турнира по бокс "Странджа" в столицата. Всички победители си осигуриха минимум бронзови медали.
След четирите успеха в следобедната сесия, във вечерната двукратната европейска шампионка и двукратна световна вицешампионка Стойка Кръстева се класира за полуфиналите и си осигури най-малко бронз в категория до 51 килограма на международния турнир за купа "Странджа" в София.
Тя победи французойката Васила Лхадири с 5:0 съдийски гласа (30:27, 30:27, 30:27, 30:27, 30:27).
Опитната Кръстева имаше ръстово предимство и по-голям обхват и умело контролираше боя срещу бронзовата медалистка от последното европейско първенство Лхадири.

Така тя донесе пета победа в пет мача на българските боксьори в днешните четвъртфинали, с което гарантира и пето отличие.
За място на финала Кръстева ще излезе на ринга утре срещу вицешампионката от Панамериканските игри Вирджиния Фукс (САЩ).

Шестият двубой донесе успех и за многократния ни европейски шампион при мъжете Даниел Асенов (52 кг) - над Нодари Дарбаидзе (Груз) с 5:0 гласа. В същата категория Дарислав Василев допусна единствената загуба за деня - срещу Дипак Комар (Инд) с 0:5.

А натурализираният кубинец с български паспорт Хавиер Ибаниес (57 кг) закри българската програма срещу Миразизбек Мирзахалилов (Узб) с нова победа с 5:0.

Още Други спортове

Боряна Калейн със злато на топка и сребро на обръч на Европейската купа в Баку
10:20, 05.05.2024
Чете се за: 00:52 мин.
Макс Верстапен ще стартира от първа позиция в Гран при на Маями във Формула 1
08:34, 05.05.2024
България спечели златните медали при мъжете на европейското първенство по кърлинг в дивизия С
08:17, 05.05.2024
Чете се за: 01:10 мин.
Хавиер Ибанес завоюва европейската титла на IBA в категория до 57 килограма
07:59, 05.05.2024
Чете се за: 01:47 мин.
Гледайте финалите на европейското първенство по спортна гимнастика за жени в Римини НА ЖИВО по БНТ 3
23:56, 04.05.2024
Чете се за: 00:37 мин.
Българските джудисти спечелиха два медала на Европейската купа за младежи в Риека
21:06, 04.05.2024
Чете се за: 01:32 мин.
България зае второто място в отборната надпревара при девойките на Европейската купа по художествена гимнастика в Баку
Чете се за: 01:50 мин.
Валентина Георгиева спечели сребърен медал на прескок на европейското първенство по спортна гимнастика
18:17, 04.05.2024
Националният отбор на България по ръгби допусна тежко поражение от Молдова
18:04, 04.05.2024
Калояна Налбантова не успя да се класира за полуфиналите на турнир по бадминтон в Люксембург
15:06, 04.05.2024
Чете се за: 00:30 мин.