Стефани Стоева и Габриела Стоева се класираха за полуфиналите на двойки жени на Европейското първенство по бадминтон в Уелва (Испания).
Българките, които са сребърни медалистки от 2017 година, разгромиха холандките Дебора Йиле и Имке Ван Дер Аар с 21:8, 21:6 за 27 минути. Сестри Стоеви повеждаха с 13:3 и в двата гейма и без проблеми приключиха мача.
С достигането си до полуфиналите българките си осигуриха минимум бронзови отличия.
В спор за място на финала Стефани Стоева и Габриела Стоева ще играят днес срещу поставените под номер 3 Майкен Фруергаард/Сара Тигесен (Дания).
Парагвай поиска обяснение от ФИФА заради ситуация с Джуд Белингам на Мондиал 2026
Цената на петрола достигна 70 долара за барел, Тръмп - "ще падне още"
Да покориш връх Мусала в инвалидна количка: Вдъхновяващата история на 18-годишния Крис от Пловдив