Шампион 2006 надигра Академик Пловдив и записа втора поредна победа

Тимът е с пълен актив от два успеха и е начело в класирането

Шампион 2006
18:24, 04.02.2024

Шампион 2006 постигна втора поредна победа във втората четворка на женското баскетболно първенство на България. Тимът спечели гостуването си на Академик Пловдив с 94:72 (25:16, 25:21, 28:21, 16:14) в двубой от втория кръг.

Шампион 2006 е с пълен актив от два успеха и е начело в класирането, а пловдивчанки са трети с победа и загуба.

Баскетболистките на Ирена Колева доминираха през цялата среща. Още на почивката те водеха с 50:37, а след 30 минути игра имаха аванс от 78:58.

Елена Драгоева беше най-полезна за успеха с 28 точки, 6 борби, 8 асистенции. Анджела Стамболян записа 16 точки, а Албена Соколова има 12 точки и 8 борби.

За домакините се отличиха Анастасия Калева с 27 точки и 5 борби, Ралица Кенарева с 16 точки и Каролина Кирилова с 15.

На 16 февруари Шампион ще гостува на Шоутайм, а ден по-късно Академик ще бъде гост на Дунав Русе.