Шампионът Денвър се справи със Сан Антонио, важен успех за Ню Орлиънс в НБА

Орландо Меджик направи нова важна крачка към класиране за плейофите в Източната конференция след 113:103 при визитата си на Торонто Раптърс.

Ню Орлиънс Зайън Уилямс НБА
12:32, 16.03.2024
Чете се за: 02:07 мин.

Зайън Уилямсън отбеляза 34 точки и взе седем борби за домакинската победа на Ню Орлиънс Пеликанс със 112:104 над Лос Анджелис Клипърс.

"Пеликаните" използваха по най-добрия начин отсъствието на двама от основните играчи в селекцията на Клипърс - Джеймс Хардън и Ръсел Уестбрук, за да запишат победа, която да ги доближи само на две изоставане от съперника в борбата за четвъртата позиция в Западната конференция.

Трей Мърфи добави още 14 точки за Ню Орлиънс, а с 13 остана Брендън Инграм, който бе далеч от обичайните си стандарти.

За Клипърс с 26 точки се отличи Пол Джордж, а 23 добави Кауай Ленард.

Шампионът Денвър Нъгетс постигна победа със 117:106 при визитата си на Сан Антонио Спърс.

Никола Йокич спечели сблъсъка под кошовете с избрания под номер 1 в драфта Виктор Уембаняма, като завърши с 31 точки за 31 минути в игра. Още 15 точки и 10 борби добави Джамал Мъри за успеха, който върна Денвър на първото място в Западната конференция с 47 победи и 20 загуби.

За Сан Антонио 19 точки реализира Джеръми Сохан, а по 17 прибавиха Уембаняма и Девин Васел.

До почивката мачът бе напълно равностоен, но в третата четвърт "магьосниците" отвориха разлика от над 10 точки.

Най-резултатен за Орландо бе германецът Франц Вагнер с 19 точки, а със 17 завърши Паоло Банкеро.

За Торонто рекордните си за сезона 31 точки отбеляза Гари Трент-младши.

Миряни се стичат и в Бачковския манастир, за да отдадат последна почит на патриарха