Километрични опашки от автомобили се образуват на турските гранични пунктове "Капъкуле" и "Хамзабейли" вече дни наред. За да се премине на българска страна през "Капитан Андреево" и "Лесово", се чака често по 5-6 часа.
Трафикът е изключително интензивен. Дневно минават между 5000 и 6000 коли, а причина за този интензивен трафик са гастърбайтерите, които се прибират в Западна Европа.
По информация на турските гранични власти в началото на лятото за ваканцията си в родината през "Капитан Андреево", граничния "Капъкуле" и "Хамзабейли" са минали 1 600 000 души. Всички тези хора сега се връщат обратно.
Репортер: Цанка Семерджиева
Симеон Караколев: Ние сме най-добрият пример в ЕС как се руши животновъдството
Николай Денков: "Политическа шизофрения" са думите и действията на премиера и външния министър по отношение на Украйна
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Свлачището край Пампорово все още е активно, геоложките проучвания продължават
Ниски изкупни цени на месото, животновъди предупреждават за риск от отпадане на ферми от пазара
Злоупотреби във ВиК-Бургас: Ще бъдат ли повдигнати обвинения на задържаните?
189 години от рождението на Васил Левски ще бъдат отбелязани в Националния исторически музей