Новата ковид вълна настъпва у нас. От днес се въвеждат частични мерки в столицата.
Здравният министър в оставка Асена Сербезова заяви, че не се налага въвеждането на такива на национално ниво.
По думите ѝ мерки ще се въвеждат на регионално ниво с решение на здравните инспекции.
"Варна е една от областите, в които ще се наложи да вземат регионални мерки. Към настоящия момент обаче справката, с която Министерството на здравеопазването разполага е, че легла има достатъчно. Не само в инфекциозни болници се лекува COVID-19, защото ковид има различни клинични изяви. Те могат да бъдат лекувани в отделения по вътрешни болести, където има изолатор. Това, което имахме преди КПП-aта, ограничаване на движението и затваряне на бизнеси, не би следвало и не е според закона да се случи, така че могат да бъдат спокойни хората, но това не означава, че трябва да се успокоят и да не спазват противоепидемичните мерки и да не се пазят и те, и близките им", заяви здравният министър в оставка Асена Сербезова.
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Двете деца, пострадали в катастрофа в Горна Оряховица, вече са извън реанимация
Бъдещето на детската болница: И Здравното министерство ще проверява проектирането на педиатрията
В "Пирогов" продължава борбата за живота на децата, катастрофирали Горна Оряховица
"Писна ми да убиват нашите деца": Бдения в страната в памет на загиналите по пътищата
След катастрофите на АМ "Тракия" и "Струма": Кога мантинелите са ефикасни?
Аферата "Баба Алино": Само един човек от задържаните 25 души остава в ареста