"Сградата на Народното събрание е символ на нашата държава", заяви Георги Пирински, бивш председател на парламента.
Кои са кандидатите за председател на НС?
Проблемът с избора на председател на НС проф. д-р Екатерина Михайлова обясни с фрагментирания вот и много лошите отношения между политическите групи.
"Не само е странно, тревожно, а направо е проблемно конституционно, ако днес не се случи избор на председател, защото Конституцията, а не правилникът е казала, че в първото заседание трябва да се избере председател, а най-възрастният депутат само открива, той не председателства", отбеляза проф. Михайлова.
"Положението тази сутрин е резултат на това, което не е станало последните 10 дни - необходимите, задължителните консултации, които да позволят днес спокойно да се отиде към избор", каза още Георги Пирински.
Снимка: Десислава Кулелиева, БНТ
Вижте какво още казаха двамата във видеото.
Гледайте повече теми от "Денят започва"
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube