Швейцария продължава без допуснат гол на световното първенство по хокей на лед

Националният отбор на Швейцария по хокей на лед за мъже
22:37, 14.05.2023
Чете се за: 02:17 мин.

Националният отбор на Швейцария записа втора чиста победа на световното първенство по хокей на лед, което се провежда в Латвия и Финландия.

В мач от група "В" в "Арена Рига" "кръстоносците" надделяха с 3:0 (2:0, 0:0, 1:0) над Норвегия и вече имат две победи от два мача и голова разлика 10:0. Головете за победителите реализираха Дарио Симион и Андреа Глаузер през първата третина, както и Нино Нидеррайтер на празна врата в самия край на срещата.

Вратарят на швейцарците Роберт Майер пък се отличи с 14 спасявания.

За Норвегия загубата е втора в два мача след тази с 3:4 от Казахстан след дузпи на старта на турнира.

В група "А" в Тампере Дания също постигна втора победа. Скандинавците се справиха с 4:3 (2:0, 1:3, 0:0, 1:0) след продължение с Франция. Победното попадение за Дания реализира Патрик Ръсел, който се разписа 1:43 минути след старта на допълнителния период.

Преди това датчаните бяха взели аванс от 2:0 в първата третина след точни изстрели на Николай Елерс и Микел Бьодкер, но в началото на втората Гийом Льоклер и Антони Рех изравниха за 2:2. Двата отбора си размениха по още един гол във втория период чрез Ник Олесен и Жистен Адамо, а в третия нов гол не падна.

С успеха Дания събра актив от пет точки, а Франция има три, като след първите два кръга и двата отбора в позиция за класиране към четвъртфиналите. В груповата фаза всеки отбор има да изиграе по седем срещи.

От нашите пратеници в Турция: Стопява се разликата между Ердоган и Кълъчдароглу
Елин Топузаков и Тодор Янчев не са доволни от спечелената точка в столичния двубой