Швьонтек и Паолини започнаха с чисти победи участието си на Игрите в Париж

Швьонтек спечели 70% от разиграванията на първи сервис и записа 18 печеливши удара за успеха срещу Бегу.

ига швьонтек завоюва трета поредна титла ldquoролан гаросrdquo
15:22, 27.07.2024
Чете се за: 01:50 мин.

Световната №1 в женския тенис Ига Швьонтек записа победа с 6:2, 7:5 срещу румънката Ирина-Камелия Бегу в среща от първия кръг на олимпийския турнир. Срещата се проведе на кортовете на „Ролан Гарос“ продължи час и 46 минути.

Швьонтек спечели 70% от разиграванията на първи сервис и записа 18 печеливши удара за успеха. В следващия полякинята ще срещне победителката от двубоя между аржентинката Надя Подороска и французойката Диан Пари.

Швьонтек стартира с бърз пробив и поведе с 2:0, но румънката го върна в следващото подаване на полякинята и така се стигна до равенство 2:2. Бегу обаче не спечели повече на собствен сервис, а Швьонтек проби в шестия и осмия гейм за крайното 6:2.

Двете стартираха с равенство 3:3 във втората част, а Бегу записа пробив в седмия гейм и поведе за първи път в мача. Швьонтек обаче спечели подаването на румънката в десетия гейм и изравни за 5:5, след което отново взе преднина на собствен сервис. Полякинята не даде точка на Бегу в следващия гейм и приключи двубоя с първи мачпойнт.

Джазмин Паолини, която отстъпи на Швьонтек във финала на „Ролан Гарос“ тази година, също не загуби сет срещу съперничка от Румъния на старта. Италианката, поставена под номер 4, се наложи със 7:5, 6:3 над Ана Богдан и ще срещне полякинята Магда Линет или рускинята Мира Андреева във втория кръг.

Марсоход на НАСА откри петниста скала, която подсказва за микробен живот на Марс преди милиарди години