18:00, 29.07.2024
Чете се за: 02:22 мин.
силите виктория томова издържаха ема наваро париж
Снимка: start-photo.bg

Виктория Томова не успя да си проправи път до следващата фаза на олимпийския турнир за жени на Игрите в Париж. Най-добрата българска тенисистка допусна загуба от Ема Наваро с 1:2 сета (7:6 (5), 4:6 и 1:6 в мач от втория кръг, който се изигра във френската столица.

Българката се представи достойно и даде заявка за победа още в първия сет, а във втория пропусна няколко възможности да реши мача в своя полза, но американката постепенно наложи волята си и отстрани софиянката. Ден по-рано Томова дебютира на Игрите в Париж с победа срещу Магдалена Фрех от Полша.

В следващия кръг Наваро ще има за съперник Цинвен Женг от Китай, която елиминира Аранача Рус от Нидерландия.

Стартът на първия сет се оказа равностоен, като бе белязан често от размяна на подавания и пробиви. Американката проби най-добрата българска тенисистка за 5:5, а след това го затвърди при свое подаване. Софиянката обаче не сведе глава и се добра до тайбрек, в който показа здрави нерви и ликуваше след неговия край за 1:0 в общия резултат.

Историята от началото на първата част се повтори и в откриващите геймове на втората. Наваро отново проби, този път при 4:3, след което спечели подаването си. Българката върна един гейм, но в следващия американката си свърши работата и остави всичко за решителния трети сет.

Поставената под №11 в световната ранглиста използва прилива на енергия и погледна смело към победата още на старта на третия сет. Американката проби българката на три пъти и безпроблемно взе двете си подавания, с което стигна до убедителен аванс при 5:0. Томова намери сили да отговори гейм по-късно, но след това Наваро не сбърка при свой сервис и всичко приключи.

Разказ от огнения ад край Елин Пелин: Пред БНТ говорят пожарникарите спасители
На петия ден след взрива: Пиротехниката в складовете край Елин Пелин продължава да гърми (ОБЗОР)