Бившият министър-председател на България Симеон Сакскобургготски изпрати съболезнователно писмо до крал Чарлз III по повод кончината на неговата майка Кралица Елизабет II.
"Ваше Величество, скъпи Чарлз,
Напълно съкрушен съм. Надявахме се, че Вашата любима майка ще продължи да служи за пример за всички ни завинаги.
Всеобщата скръб, на която сме свидетели, доказва, че никой в историята не е имал такова положително влияние върху толкова много хора. Нейната вяра и непоклатимото ѝ чувство за дълг в продължение на три поколения, са изключителни!
Винаги ще бъда благодарен за Нейния вдъхновяващ пример на Монарх, който служи на народа си до последния си ден! Пътеводна светлина, която неотменно и уверено водеше в правилната посока.
С моите дълбоки съболезнования към Вас и Вашето скъпо семейство, Ви прегръщам", пише Сакскобургготски.
Какви са роднинските връзки между кралица Елизабет Втора и Симеон Сакскобургготски?
Чуйте последните новини, където и да сте!
Последвайте ни във Facebook и Instagram
Следете и канала на БНТ в YouTube: https://go.bnt.bg/youtube
Над половината от гражданите на ЕС не са използвали обществен транспорт – къде се намира България?
Държавата отделя между 20 и 30 млн. евро от бюджета за помощи заради скъпите горива
София е по-мръсна и това е резултатът от фамозната битка срещу мафията, каза Борис Бонев
Срещу скъпите горива: Държавата ще компенсира хората с най-ниски доходи с по 20 евро
Трагедията в Кочани: Една година между болката и надеждата за справедливост
Война и петрол: Иран призова държавите към сдържаност около Ормузкия проток