Станимир Стоилов е с по-големи шансове да спечели треньорската битка със Стойчо Младенов в битката между Левски и ЦСКА. Това мнение изрази скаутът в школата на английския клуб Арсенал Красимир Корсачки.
Двата тима се изправят един срещу друг в неделя, 6 март, в мач от 22-ия кръг на Първа лига. Срещата е от 14.00 часа.
„Двамата са доста добри треньори. В отбора на Левски опитват доста различни схеми. Въртят играчите на различни позиции, така че това дава една опция допълнително, защото в отбора на ЦСКА имат повече титуляри, а резервите може би не са на чак такова ниво да заместят титулярите. Докато в Левски има ротация и се вижда, че почти на всеки пост има някой, който да замести другия или да се справи на същото ниво“, сподели Красимир Корсачки пред БНТ.
Българският скаут е у нас, за да се включи в първото издание на „БГ Футболни проби“, чиято цел е организиране на проби с български подрастващи, които да бъдат забелязани от скаути на родни и чуждестранни клубове. На днешната тренировка в Националната футболна база в Бояна присъства и скаут на италианския Болоня.
Организатор на инициативата е Ивайло Крушарски.
„Лично аз съм участвал в оригиналния вариант на този проект и затова се захванах да го пренеса в България, защото знам, че работи и е нещо, което липсва в България“, сподели Ивайло Крушарски.
Автор: Росен Станчев