Славия спечели Купата на България! (видео)

славия спечели купата българия видео
18:09, 10.05.2018
Български футбол

Славия спечели Купата на България, след като победи Левски с дузпи. В редовното време двубоят завърши 0:0.

На посинелия от фенове на Левски национален стадион, възпитаниците на Делио Роси започнаха по-активно мача.

Още в 10-ата минута се стигна до дузпа за Левски след игра с ръка на Узунов в наказателното поле на Славия.Зад топката застана Жорди Гомес, но ударът му бе отразен от Георги Петков.

"Сините" продължиха да натискат своя съперник, като Прохазка, а после и Обертан пропуснаха изгодни ситуации за символичните гости.

Най-чистото положение за Левски дойде след малко повече от четвърт час игра. Хали Тиам пропусна с глава от изгодна ситуация.

Играта след това положение се изравни и се водеше главно в центъра на терена. До по-опасно положение в полза на Славия се стигна в 25-ата минута, когато се наложи Божидар Митрев да избива опасно центриране от ляво.

"Сините" реагираха мигновено и отговориха с опасно влизане на Паулиньо в наказателното поле. Бразилецът отправи успореден на голлинията пас, но нямаше кой да засече подаването.

След половин час игра отново Паулиньо бе в центъра нда действето. Бързоногото крило матира двала "бели" защитници, но удара му мина покрай вратата.

Малко преди края на полувремето Стефан Велев влезе опасно в наказателното поле на "сините" и падна в очертанията му уж повален от Прохазка, но реферът правилно видя, че няма нарушение.

Това беше всичко по-интересно за първото полувреме.

През втората част положенията пред двете врати липсваха, а играта се накъса. Първата по-опасна ситуация беше след час игра, когато Обертан влезна опасно от дясно и потърси центриране по- земя, но като в по-ранната ситуация създадена от Паулиньо не се намери кой да засече кълбото в мрежата.

В 77-ата минута Серджиу Буш беше намерен прекрасно с дълъг пас, но ромънецът стреля много над напречната греда на Георги Петков.

В 81-ата минута Обертан стреля опасно, но Петков изби акробатично.

Обертан шутира 6 минути по-късно, но отново неостаряващия Петков спаси топката и тя се отби в гредата.

Това беше всичко по-опасно за редовното време и мачът влезе в продължения.

В началото на продълженията Янис Карабельов шутира, но Митрев спаси.

Вкрая на първото продължение Тиам стреля опасно, а Петков отново се намеси и изби в корнер.

През второто нямаше реални шансове за гол и пред двете врати и така се стигна до дузпи.

При дузпите Петков продължи силното си представяне и спаси дузпите на Тиам и Прохазка, докато за Славия само Димитров не успя да вкара.

Така Славия спечели Купата на България и опроверга всички скептици.

20:06, 14.07.2024
БНТ връща емоциите от САЩ `94 с повторения на мачовете на България срещу Гърция, Аржентина, Мексико и Германия
16:00, 14.07.2024 (обновена)