Днес Софийският градски съд ще проведе ново заседание по делото за отнемане на колата на Ивайло Цветков - Нойзи. Той бе хванат да шофира пиян през 2023 г.
На 5 ноември миналата година адвокатът на Ивайло Цветков - Нойзи Стефан Карайотов поиска от СГС да прекрати делото за отнемането на автомобила му до произнасянето на Конституционният съд по делото.
Нойзи беше заловен да шофира автомобила си през ноември 2023 г. след консумация на алкохол – при тест с дрегер беше отчетена проба от 2,12 промила алкохол, а кръвният тест показа наличието на 2,52 промила.
В последствие беше освободен срещу гаранция от 15 000 лева. Условната му присъда бе постигната след споразумение с прокуратурата, с което на журналиста се налага наказание от 10 месеца условно с 3-годишен изпитателен срок.
В края на месец януари стана ясно, че прокуратурата е образувала проверка срещу съдия заради отказа му да конфискува автомобила на Ивайло Нойзи Цветков.
Конституционният съд обяви за противоконституционно решението за присъединяване към Съвета за мира
По-малко от 52 евро глоба след смъртта на 6-годишния Ангел в зъболекарски кабинет
Проверяват случай на осъждан за педофилия мъж, назначен като охранител в училище
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Гълъб Донев: Това е бюджетът, който довършва политики от предходните управления
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани