Ще обсъждат дали ще продължат участието си в управляващото мнозинство
Членове и симпатизанти на ДПС-ДПС от цялата страна се събират в централата си в София днес, за да обсъдят случилото се вчера в т.нар. "сараи" и какви ще са последващите им действия. До момента е ясно, че участието им в управлението е под въпрос.
Събитията в "Бояна" снощи са продължили до малките часове на нощта. Между 2.00 и 3.00 часа всички са напуснали сградата. Членовете и симпатизантите на ДПС-ДПС твърдят, че токът е спрял и в този момент полицията е започнала извеждането им. Младежката организация на ДПС посочва, че това извеждане е било съпроводено и с полицейско насилие.
За "По света и у нас" от СДВР съобщиха, че през нощта са задържани трима души, които не са изпълнили полицейско разпореждане.
Днес Джевдет Чакъров заяви, че очаква множество отговори от вътрешния министър. Каза още, че партньорите в управлението мълчат, а това не трябва да бъде така. Според Чакъров тези, които не мълчат, са членовете и симпатизантите на ДПС-ДПС в страната, които непрекъснато питали формацията "какво още прави в това управление".
В рамките на вчерашния ден са постъпили два сигнала в полицията. Единият е от хората около Ахмед Доган, а другият е от собственика на имота Данаил Папазов, който твърди, че в имота му е имало неправомерен взлом. Веднага на място са били изпратени полицейски екипи. Според информация на "По света и у нас", шефът на СДВР е информирал прокуратурата за абсолютно всички действия на полицията в квартал "Бояна".
Днес хората около Ахмед Доган казаха, че са влезли абсолютно обезпокоявано, не е имало взлом, така че и това ще трябва да се изясни впоследствие. Адвокати вече са се заели с този казус.
Ето какво коментира пред БНТ депутатът от ПГ на ДПС-ДПС Севим Али:
"Вчера младежката организация имаше национален съвет. Тя, по покана на почетния председател, се проведе там, където пребивава. Полиция нахлу в залата. През нощта беше спрян токът, сред това нахлуха полицаи, питахме ги дали имат заповед, прокурорско разпореждане, да ни изведат. Млади момичета бяха дърпани, блъскани- това е между 3 и 4 часа през нощта. Полицаите не бяха провокирани".
БНТ: Господин Доган доброволно ли излезе?
Севим Али: Да, точно така.
БНТ: Днес ще обсъждате последващи действия, свързани с имота в "Бояна" или с участието ви в управлението?
Севим Али: Ще обсъждаме действия за поведението на групата ни, на партията ни и дали си заслужава да сме част от това мнозинство. Във вторник ще вземем нашето решение.
Коментар дойде и от председателя на Народното събрание Наталия Киселова, която заяви, че в момента в парламента има две групи, които спорят за това кое е автентичното ДПС. Киселова допълва още, че трябва да се изясни собствеността на имота в "Бояна" и съответно - има ли влизане на хора в чужд имот.
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски