Извънредна среща на енергийните министри от Европейския съюз. В Брюксел страните-членки ще обсъждат последствията от войната в Украйна върху сектора, включително решението на руския "Газпром" да спре доставките за България и Полша. Ще се обсъждат вариантите за диверсификация и енергийна независимост на страните-членки. България ще бъде представена от министър Александър Николов.
Очаква се министрите да обсъдят допълнителни действия за сигурността на доставките, транзита и управлението на запасите от газ, както и засилена координация на фона на опасенията, че "Газпром" може да спре газа и за други държави.
Подробности вижте във включването на Десислава Апостолова.
Стою Стоев: Вместо съдебна реформа управляващите запазиха политическия контрол върху ВСС
Митничари откриха 73 бойни пистолета в камион на „Капитан Андреево“, пътувал за Нидерландия
След земетресенията във Венецуела: Загиналите са поне 235, продължава търсенето на оцелели