След успеха над Гришо, Тийм отстъпи на Дрейпър

Доминик Тийм
12:35, 25.08.2022
Чете се за: 02:15 мин.

Джак Дрейпър победи Доминик Тийм с 6:1, 6:4 в мач от 1/8-финалите на турнира по тенис на твърда настилка в Уинстън-Сейлъм (САЩ) с награден фонд 713635 долара.

В първия си мач на американска земя след след спечелването на Откритото първенство на САЩ през 2020 година австриецът елиминира Григор Димитров, след като хасковлията се оттегли заради физически проблем.

28-годишният тенисист не впечатли с изявите си и в двубоя с младия британец. 20-годишният Дрейпър поведе с 5:0 гейма, преди да затвори частта със сервис гейм на нула. Във втората част равенството се запази до резултат 4:4, но англичанинът спечели последните три гейма, за да се поздрави с успеха с първия си мачбол след 1 час и 19 минути игра.

Джак Дрейпър завърши срещата с осем аса, без да даде шанс на противника за спечелване на гейм при негов сервис. Той спечели десет възможности за пробив при сервис на Тийм, като постигна три от тях по пътя към победата.

На четвъртфиналите той ще срещне Марк-Андреа Хюзлер (Швейцария), който отстрани №11 Иля Ивашка (Беларус) със 7:6(2), 3:6, 7:6(3).