Вторият срок за учениците в София от първи до 6-и клас, както и 8-и, 9-и и 11-и клас ще започне присъствено.
През следващата седмица учениците от 7-и, 10-и и 12-и клас ще учат дистанционно. Решението е на столичната Регионална здравна инспекция заради достигнатата 14-дневна заболеваемост от над 2000 на 100 000 души.
Предлагат онлайн обучение за учениците от 9-и до 11-и клас във Варна
Присъственото обучение в софийските училища ще става при тестване веднъж в седмицата. Осигурени са достатъчно щадящи тестове за цялата страна.
В клас без тест могат да влязат всички ученици със зелен сертификат за ваксинация, за преболедуване или за наличие на антитела.
Проучване в Италия показва, че ранният достъп до социалните мрежи се свързва с по-слаби резултати в училище
Стъпили сме на свещена земя, която има нужда някой да разказва повече за нея, каза президентът Илияна Йотова на Перперикон
Предлагат подготвителен клас преди първи клас за деца, които не владеят добре български език
Прекратиха разследването за инцидента с двамата пилоти от „Граф Игнатиево“
Удар срещу фентанила: Разбитата лаборатория е снабдявала цялата страна (ОБЗОР)