Детски градини на партерни етажи. Идеята е на кмета на София. Целта - да се реши проблемът с недостига на места в гъстонаселени райони, където няма подходящи терени за ново строителство. За да се реализира, са необходими законови промени.
Йорданка Фандъкова - кмет на Столичната община: Това ще ускори строителството. Ще привлече дори и допълнителни средства, защото има интерес от инвеститори, които са готови да изградят детската градина на партерните етажи и да я предоставят на общината. Така че, общината да се открие общинска детска градина. Много са ползите. Това е въпрос, който искам да поставя и ще разчитам на подкрепата на министерството на образованието и здравеопазването.
Ще има ли воден режим в Плевен и Ловеч това лято? Властите вземат спешни мерки
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им