Собственици на заведения в Стара Загора протестираха пред Областна администрация. Те настояха да отпадне намаленото работно време до 22.00 часа, както и да отпадне изискването за работа при 50% капацитет на заведенията.
Протестиращите бяха категорични, че ресторантьорският и хотелиерският бизнес е един от най-пострадалите от ковид пандемията и постоянно затварян, вследствие на което са фалирали много заведения и хотели.
Представителите на бранша сложиха черен ковчег пред сградата на областната управа, с което показаха, че бизнесът им загива.
Шофьорът от катастрофата на АМ "Тракия": Направих всичко възможно да удържа камиона
Полиция и ГДБОП влязоха в район "Приморски" във Варна, седем души са задържани
Момиче на 16 години и момче на 17 години загинаха на място след катастрофа между скутер и лек автомобил между Мездра и с. Боденец