София-Балкан с пета поредна победа в шампионата на колички

Тимът продължава без загуба мач преди края, докато Черно море Тича все още няма победа

София-Балкан - Черно море Тича
Снимка: Българска федерация по баскетбол
11:46, 30.09.2023
Чете се за: 01:55 мин.

София-Балкан записа пета поредна победа в Държавното първенство по баскетбол на колички. Тимът, който предсрочно си бе гарантирал титлата в осмото издание на шампионата, надви Черно море Тича с 56:42 на старта на финалния турнир във Варна.

С успеха София-Балкан продължава без загуба мач преди края, докато „моряците“ все още нямат победа.

Черно море Тича имаше леко предимство почти през цялата първа четвърт, но след силни финални минути съперникът обърна за 15:11. Подемът в играта на столичния тим продължи и през втората част, като на почивката той се откъсна с 31:14. През второто полувреме играта бе много равностойна, но София-Балкан нямаше проблем да поддържа двуцифрен аванс и да спечели.

В основата на успеха за победителите бяха Персиян Еленков с 28 точки и 13 борби и Григор Иванов с 22 точки, 9 борби и 8 асистенции.

Над всички за съперника бе Марин Иванов с 24 точки и 9 борби.

В програмата днес има още един двубой, като от 17:00 часа домакините от Черно море Тича ще премерят сили с Левски. Дербито между София-Балкан и Левски ще се проведе на 1 октомври от 10:00 часа, след което ще бъде и награждаването.

САЩ призоваха Сърбия да изтегли войските си от границата с Косово
Пеевски: Незабавно да се приложи европейската забрана за влизане на автомобили с руска регистрация