16:27, 18.03.2023
Чете се за: 02:20 мин.
Спас Делев Лудогорец
Снимка: Startphoto.bg

Лудогорец победи Хебър с 3:1 в мач от 24-ия кръг на Първа лига. Спас Делев бе точен на два пъти за шампионите, а Игор Тиаго също се разписа. Арсенио Валпоорт отбеляза попадението за пазарджиклии.

Kапитанът на "орлите" Антон Недялков, отпадна от стартовия състав, поради контузия по време на загрявката.

В 10-ата минута попадение на Игор Тиаго бе отменено заради засада на Кирил Десподов.

Спас Делев откри резултата в 22-рата минута. Нападателят бе оставен непокрит в наказателното поле и с плътен удар направи резултата 1:0. Кирил Десподов имаше добра възможност да удвои аванса на тима си, но стреля в дясната греда.

Домакините възобновиха равенството в самия край на полувремето. Лорен Маружин изведе Арсенио Валпоорт сам срещу вратаря. Нидерландецът преодоля Сержио Пад с изстрел в близкия ъгъл.

След почиквата възпитаниците на Ивайло Петев си върнаха преднината на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик. Спас Делев засече с глава центриране в наказателното поле на Дани Групер.

В добавеното време гол на Нонато не бе зачетен поради засада. Игор Тиаго оформи крайния резултат в последната минута при контраатака, в която всички играчи на домакините бяха в противниковото поле.

Лудогорец остава на втората позиция в класирането с актив от 56 пункта, само на точка зад лидера ЦСКА, който е с мач по-малко. Хебър се намира на предпоследното 15-о място в подреждането с 16 точки.

В друг шампионатен мач, игран по-рано днес, ЦСКА 1948 се наложи над Берое с 3:1.

Ердоган: Споразумението за украинското зърно е продължено