От днес маските на открито стават задължителни.
Според заповедта на здравното министерство всички лица, когато се намират на открити обществени места, на които има струпване на хора и невъзможност за спазване на физическа дистанция от 1,5 м, са длъжни да имат поставена защитна маска за лице за еднократна или многократна употреба или друго средство, покриващо носа и устата в това число кърпа, шал, шлем и др.
Спортуващите на открито и закрито за времето на физическата дейност не са задължени да носят маски.
Спазват ли софиянци новите правила провери нашият фоторепортер Десислава Кулелиева.



Снимки: Десислава Кулелиева, БНТ
Актьорът Хавиер Бардем остави отпечатъците си пред Китайския театър в Холивуд (СНИМКИ)
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)
Майката на загиналото момче край Мездра: Той не искаше да минава оттам, но явно някой друг реши съдбата им
Арестуваха началника на ВиК-Несебър и неговия заместник при акция край Слънчев бряг