Според европейския стандарт всяко устройство трябва да има монтиран предпазен щит, но такъв липсва
Спират от движение десетки асансьори в страната от началото на следващата година.
Според европейския стандарт всяко устройство трябва да има монтиран предпазен щит, липсата на такъв обаче ще наложи заключването на голяма част от асансьорните уредби.
За това предупреждават техници от фирмите за поддръжка.
3000 са асансьорите в Русе, повечето от тях са на над 50 години, редовната профилактика е задължителна.
"Щитът се монтира под кабината, трябва да издържа на натоварване, служи когато закъса асансьорът хората да не паднат в шахтата", коментира в "Денят започва" асансьорният техник Мирослав Бъчваров.
Прогнозата е за остър недостиг на асансьорни техници в цялата страна, като по този начин асансьорите остават без професионална поддръжка.

Вижте още в прякото включване на Пламенка Тонева.
Паркиран автомобил потегли, прекоси булевард и се заби в ограда на къща в Хасково
Казусът с МБАЛ "Св. Анна": Каква ще бъде развръзката с отделението по детска хирургия?
Президентът Йотова пред ИТН: Работим с Конституция, която руши баланса между властите
Президентът пред БСП-ОЛ: Стабилно мнозинство в следващия парламент да преразгледа промените в Конституцията
Илияна Йотова пред "ДПС – Ново начало": Президентът не носи отговорност за служебния премиер, тя е на парламента