ИЗВЕСТИЯ

Моите новини

ЗАПАЗЕНИ

 

Според САЩ Русия може да е виновна за авиокатастрофата в Казахстан

Чете се за: 01:10 мин.
По света

От Кремъл не коментират

Video Player is loading.
Текущо време 0:00
Продължителност -:-
Заредено: 0%
Тип на потока НА ЖИВО
Оставащо време 0:00
 
1x
    • Глави
    • descriptions off, selected
    • Спряни субтитри, selected
      Снимка: БТА
      Субтитрите са автоматично генерирани и може да съдържат неточности.
      Слушай новината
      00:00
      00:00

      Според Съединените щати Русия може да е виновна за самолетната катастрофа в Казахстан, при която загинаха 38 души.

      Говорителят на Белия дом Джон Кърби заяви, че Съединените щати са видели "ранни индикации", че Русия може да е отговорна за трагичния инцидент. Кърби не даде повече подробности, но съобщи, че американските власти са предложили помощ при разследването на катастрофата.

      Според военни блогъри, експерти по авиация и украинските власти, самолетът е бил обстрелван от руската противовъздушна отбрана, докато се е опитвал да кацне в Чечения. Оцелели пътници разказват за експлозия в корпуса на машината преди самолета да бъде отклонен към Казахстан.

      Засега Кремъл е без коментар, но ръководителят на руската агенция за гражданска авиация заяви, че ситуацията в Чечения е "много сложна" заради ударите на украински дронове в региона.

      Последвайте ни

      ТОП 24

      Най-четени

      Product image
      Новини Чуй новините Спорт На живо Аудио: На живо
      Абонирай ме за най-важните новини?