Системата за подаване на кислород в руския отсек на Международната космическа станция е изключена заради повреда.
По време на ремонта кислород ще постъпва от дублиращия агрегат в американската част на станцията. Нищо не застрашава сигурността на екипажа и на целия комплекс, отбелязва Роскосмос. Аварията на системата не е прецедент.
Успешно приземяване: Космонавтите от МКС ще бъдат тествани за COVID-19
През април 2010 г. поправката ѝ продължи няколко дни. На самата станция има запаси от кислород, както и дублираща система в американския сектор.
Да пораснеш в интензивното: Бебе живя половин година в реанимацията на "Майчин дом"
„Любител на екстремното шофиране“: 21-годишният, убил двама тийнейджъри край Мездра, остава в ареста
Кадър с шофьора на камиона минути преди катастрофата АМ "Струма" повдига нови въпроси за трагедията
Отново мазут по плажовете: Какво се излива в Черно море - анализ на пробите