Сребърен медал за Стилияна Николова в многобоя на Световната чалъндж купа в Румъния

сребърен медал стилияна николова многобоя световната чалъндж купа румъния
Снимка: БФХГ, Анна Недкова
17:35, 27.08.2022
Чете се за: 02:20 мин.

Сребърно отличие за Стилияна Николова в многобоя на Световната чaлъндж купа по художествена гимнастика в Клуж, Румъния. Боряна Калейн зае почетното четвърто място.

С квалификациите на бухалки и лента приключи вторият състезателен ден за индивидуалната надпревара на провеждащата се в Румъния Световна чалъндж купа. Николова събра актив от 135.950 точки и се окичи със среброто в многобоя. Калейн остана на косъм от медала в многобоя и със сбор от 131.300 т. зае четвърто място.

Златното отличие е за представителката на Италия - София Рафаели с 141.600 т. Бронзовото отличие е за Дария Атаманов от Израел, която натрупа сбор от 133.400 т.

След като вчера Стилияна Николова се класира за финалите на обръч и топка, днес тя добави и финали на бухалки и лента. За своите бухалки Николова бе оценена с 34.800 т. (D. 17.200; A. 8.750; E. 8.850), което е втора по сила оценка. На лента грацията ни е с втори по сила резултат от 33.250 т. (D. 15.900; A. 8.700; E. 8.650). С 31.850 (D. 15.400; A. 8.350; E. 8.100).

Боряна Калейн зае четвърто място в квалификацията с лента и си осигури място в утрешния финал. За съжаление Калейн допусна грешки на бухалки и с оценка от 30.250 т. (D. 14.400; A. 8.300; E. 8.850) не успя да влезе в топ 8.

Световната чалъндж купа в Клуж е последна проверка преди Световното първенство по художествена гимнастика, което ще се проведе от 14 до 18 септември в "Арена Армеец" и което ще даде олимпийска квота за Париж 2024 на медалистките в многобоя.

Безпощаден Ливърпул си го изкара на Борнемут за загубата от Юнайтед в предния кръг
Баскетболистките до 16 г. обърнаха Словакия и завършиха пети на Европейското в Подгорица