Докладът на временната парламентарна комисия, която трябваше да разследва възможни корупционни практики в Агенция "Митници" и евентуалната роля на Асен Василев, е внесен в прокуратурата. Това съобщи в "Още от деня" Станислав Балабанов от "Има такъв народ". Председателят на комисията е Тошко Йорданов, председател на ПГ на “Има такъв народ”.
"Същия ден, в който комисията излезе с доклад, приет с мнозинство от почти всички политически партии, с изключение разбира се на ПП-ДБ, веднага след това го внесохме в прокуратурата. Оттук нататък независимите институции трябва да си свършат работата", подчерта Балабанов.
Той подчерта, че временната комисия е изпълнила задачата си.
"Фактите показват, че това беше първата временна комисия от последните парламенти, която завърши по законов ред целия цикъл на работа, излизайки с доклад. Докладът е на база нещата, които получихме като свидетелства и сведения от всички поканени заинтересовани по темата. Не само на шефа на ДАНС преразказвахме думите, преразказвахме думите и на съда, и на прокуратурата. Скандални неща станаха ясни, тази комисия беше огледало за лъжата на една конкретна политическа формация."
"Народното събрание не е правораздавателен орган, съдът ще прецени. Фактологията обаче е брутална, след като МВР излиза и казва, че бивш министър на МВР многократно официално се е виждал и се е срещал с доказани контрабандисти. Същите тези хора са подарявали скъпи часовници на висши чиновници в държавата като вече бившия главен секретар, който е сниман гол до тях на плажа. Подарявали са картини, скъпи подаръци на бивш вътрешен министър. Това е доказателство за корупция по високите етажи на държавата, за лицемерие и лъжи в политиката. Отделно един бивш финансов министър като Асен Василев е назначавал с пределно много доказателства служителка, участвала в корупционни практики, за шеф на Агенция "Митници". Същият този човек отрича да познава контрабандистите, пък го има на снимки пред Агенция "Митници" с тях", допълни той.
Според него работата на временната комисия, разследваща фактите около случая с Мартин Божанов - Нотариуса, е била крайно неефективна.
"Комисията за Нотариуса не свърши нищо. Никола Минчев я събра два-три пъти и нищо не свърши."
Вижте целия разговор във видеото
Неоторозиран достъп, засягащ административни мрежи, засякоха от Министерството на иновациите
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски
Антимафиоти от Русе първи засекли следите на групата, произвеждала фентанил в София
Сметната палата образува производство за конфликт на интереси при Делян Пеевски