49-ият парламент трябва да отиде в историята, смятат от ИТН
"Гледаме преговорите с тежко отвращение - такъв срам и такова унижение никога през живота си не съм гледал от първия ред на парламента". Това каза в "Денят започва" депутатът от "Има такъв народ" Станислав Балабанов.
По думите му през последните 9 месеца управляващото мнозинство е направило всичко, но не и да работи.
"Прегърнаха се две несъвместими формации, подкрепени от трета, за която отдавна площадът се произнесе за нейната функция в държавата. Прегърнаха се този, който арестува другия - Петков с Борисов - девет месеца хвърляха теми, свързани с това, че няма друга алтернатива пред това правителство".
Нито ще има еврозона от догодина, нито ще има сухопътен Шенген, категоричен е депутатът. 49-ият парламент трябва да отиде в историята - повече демокрация се прави с повече избори, коментира той.
"Няма да ви изненадаме с това какво предстои от наша страна. Нека хората излязат на едни демократични избори и да накажат когото трябва, да подредят по свое усмотрение политическите партии."
Станислав Балабанов е сигурен, че "Има такъв народ" ще има по-сериозно представителство в следващ парламент. Формулата на партията му остава същата - експертен кабинет, подкрепен от повече политически формации, но без политически лица.
Вижте целия разговор във видеото
Министър Илин Димитров: България е на последно място в ЕС по ръст на чуждестранни туристи според Евростат
Константин Проданов: В сайт ще се проверява справедливата цена на 20 стоки от първа необходимост
Иван Шишков: За един месец разкрихме проблеми за стотици милиони и започнахме ключови инфраструктурни проекти
МВР удари "Калашниците": КПП-та в Ботунец, обиски и арести в цяла София (ОБЗОР)
Путин и Тръмп са разговаряли по телефона, американски пратеници скоро ще са в Москва
Сблъсъци и сълзотворен газ в Женева: Хиляди демонстранти против срещата на Г-7 (СНИМКИ)