Патрул на Главна дирекция "Гранична полиция" е предотвратил тази вечер към 21 часа опит за нелегално проникване на територията на Република България и на Европейския съюз на група от около 20 незаконни мигранти от марокански произход.
При опита за нелегално преминаване на външната граница на шенгенското пространство в района на Звездец един от тримата полицаи в патрулната група на Гранична полиция е бил атакуван.
Незаконният марокански мигрант е отказал да изпълни полицейското разпореждане и да се предаде на представителя на българските власти, след като е бил застигнат от него при опита си за бягство.
След предупредителни изстрели във въздуха и в условията на неизпълнение на полицейски разпореждания и на самоотбрана при продължаващо нападение, незаконният мигрант е бил прострелян в рамото. По-късно е закаран от служители на "Гранична полиция" в болницата в Бургас.
Мигащи стопове при аварийно спиране стават задължителни за новите автомобили в ЕС
Поклонението пред сина на Весела Лечева ще бъде утре в столичния храм "Света София"
Нова следа по случая с изчезналата Наталия: Доброволци твърдят, че са видели пастрока ѝ
Отложиха за септември делото за катастрофата, при която загина 12-годишната Сияна